کارکرد اصلی کانون های مساجد نیروسازی برای انقلاب است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان کارکرد اصلی این کانون ها را در حوزه نیروسازی برای انقلاب و فرهنگ و هنر دینی دانست.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان به مناسبت سالگرد تأسیس کانون های مساجد در گفتگوی زنده با شبکه استانی سیما در سخنانی این کانون های را پایگاه نیروسازی برای جامعه اسلامی خواند.


حجت الاسلام مهدی رضائی افزود: کانون های مساجد از پویاترین مجموعه ها با محوریت مسجد و مدیریت مردمی هستند که کارکرد آنان در حوزه نیروسازی برای انقلاب و فرهنگ و هنر دینی است.


وی در ادامه شرایط اخذ مجوز برای راه اندازی کانون در جوار مسجد را بسیار سهل خواند و افزود: چنانچه مسجدی خواستار این موضوع باشد کافی است پس از معرفی عده ای از مسجدی ها به عنوان اعضای هیئت امنای کانون ها درخواست خود را توسط امام جماعت به دبیرخانه استان تحویل داده سپس طی مدتی کوتاه این مجوز صادر می شود.

 

این مسئول در خصوص حمایت از کانون های مساجد گفت: دبیرخانه استانی وظیفه حمایتی به آن معنا که به اذهان متبادر می شود ندارد زیرا وظیفه ذاتی آن همانگونه که از نامش (دبیرخانه هماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد)پیداست؛  هماهنگی میان دستگاه های عضو این هیئت است که ریاست آن به عهده استاندار است.

 

وی ادامه داد: این در حالی است که کانون های مساجد بر اساس طرح و برنامه هایی که ارائه می دهند از یک سری حمایت ها برخوردار می شوند.


حجت الاسلام رضائی در ادامه،  فعالیت های هنری را از عمده ترین محورهای فعالیت کانون های مساجد استان خواند که جوانان پرشور و بااستعدادی هم با ورود به این عرصه موفقیت هایی کسب کرده اند که گروه های موفق سرود استان کرمان در این زمینه قابل اشاره است.


وی در خصوص فعالیت های آموزشی در کانون های مساجد هم رویکرد نظام در عصر فن آموری اطلاعات را مورد اشاره قرار داد و گفت: ارتقای سواد رسانه و کارآفرینی فرهنگی در مساجد از دغدغه هایی است که کانون ها آن را دنبال می کنند ضمن آنکه در حوزه آموزش، توجه ویژه ای نیز به فضای سایبر هم شده است.


این مسئول آموزش های اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی را از دیگر برنامه های اجرا شده در کانون ها ذکر و بیان کرد: برگزاری جشنواره های ملی از جمله جشنواره های 7 گانه جوانان مساجد کشور از دیگر برنامه هایی است که طی سالهای اخیر رقابت پرشوری میان جوانان مسجدی ایجاد کرده است.


وی با مقایسه تعداد کانون های مساجد در قبل و بعد از دولت نهم از رشد قابل توجه کمی و کیفی این پایگاه ها خبر داد و گفت: با توجه به رویکرد مسجد محور دولت های نهم و دهم تعداد کانون ها از 200 کانون در سال 84 به 420 کانون در شمال و مرکز استان افزایش یافته است ؛ ضمن آنکه 240 کانون هم در جنوب استان کرمان وجود دارد.

 

 

 

پایان پیام/

کد خبر 115716

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =