کانون های مساجد سنگرهای غیرقابل نفوذ دسیسه استکبار جهانی‌ است

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای مقابله با دسیسه های مختلف استکبار جهانی مساجد و کانون فرهنگی سنگرهای غیرقابل نفوذی هستند که می توان با پناه به آن در مقابل هجمه های گوناگون آنان محفوظ ماند.

محمد ابراهیم افشاری، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند اظهار داشت: این کانون ها مراکزی هستند که در کنار مساجد و با استفاده از نیروهای متخصص و متعهد با انجام فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری زمینه حضور موثر و معنوی جوانان و نوجوانان را در مساجد فراهم می آورند.

 

وی افزود: با توجه به تنوع فعالیت این مراکز در محورهای قرآنی، آموزشی، فرهنگی، هنری، پژوهشی و ورزشی این امکان وجود دارد که با استفاده از ظرفیت و پتانسیل این کانون ها اهداف و رویکردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف و به ویژه در حوزه جنگ و شبیخون فرهنگی و مقابله با آسیب های نوظهور پیگیری کرد.

 

وی با بیان اینکه ساماندهی و تجهیز کتابخانه های مساجد به عنوان نهاد مکمل فعالیت های فرهنگی و در راستای اهداف کانون های مساجد نیز راه اندازی شده است، ادامه داد: ارتقای سطح علمی و فرهنگی اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان آشنایی با مفاهیم و اصول اسلامی و تربیت مبلغینی آگاه در حوزه عقاید اسلامی از جمله اهداف راه اندازی این کتابخانه هاست.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به نقش کانون های مساجد در جنگ نرم و شبیخحون فرهنگی دشمنان اظهار داشت: جنگ نرم مترادف اصطلاحات بسیاری در علوم سیاسی و نظامی است بنابراین در راستای مقابله با دسیسه های مختلف استکبار جهانی مساجد سنگرهای غیر قابل نفوذی هستند که می توان با پناه بردن به آن در مقابل هجمه های گوناگون آنان محفوظ ماند.

 

افشاری اذعان کرد: کانون های مساجد خراسان جنوبی از ابتدای دولت نهم از 18 کانون به 250 کانون افزایش یافته است که این امر نشان از عملکرد خوب دبیرخانه مساجد استان است.

 

وی با اشاره به فعالیت های قرآنی دبیرخانه مساجد استان اذعان کرد: اجرای طرح تلاوت نور در 230 مسجد استان، حمایت از طرح های قرآنی از جمله ابن برنامه های است که در ترویج فرهنگی قرآنی در جامعه نقش بسزایی را ایفا کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: به منظور غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و تعامل بیشتر آنان با مساجد از سوی کانون ها فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی بیش از 45 روز از تعطیلات تابستانی کلاس های مختلفی در حوزه های آموزشی، فرهنگی، هنری و ورزشی در مساجد تحت پوشش انجام می شود.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی فعالیت های آموزشی دبیرخانه مساجد استان را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: اجرای همایش ها و نشست های مختلف آموزشی برای مخاطبین کانون های فرهنگی و هنری مساجد از شاخص ترین فعالیت های این مجموعه فرهنگی است که عموما با دعوت از اساتید برجسته استانی و کشوری صورت می پذیرد.

 

افشاری خاطر نشان کرد: دوره های آموزشی مشترک ائمه جماعات و مدیران کانون ها و شرکت در دوره های آموزشی خارج از استان را می توان از محوری ترین فعالیت های آموزشی دبیرخانه مساجد خراسان جنوبی برشمرد.

 

پایان پیام/

کد خبر 115714

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =