اعضای کانون های مساجد، سربازان فرهنگی نظام

مدیر کل بازرسی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور سربازان نظام و یاوران امام زمان (عج) هستند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از البرز، حجت الاسلام سید علی حسینی خراسانی، مدیر کل بازرسی و مشاور امور روحانیون ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، عصر چهارشنبه در همایش کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز گفت: با توجه به هجمه های فرهنگی دشمن علیه ایران اسلامی، کشور ما در یک شرایط بسیار حساس به سر می برد که وظیفه ما در کانون های فرهنگی هنری مساجد مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان نظام و اسلام است.

 

وی با شاره به اینکه استراتژی اصلی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد جلوگیری از هجمه های فرهنگی دشمنان است، افزود: ما باید با بکارگیری وسایل، شیوه و ابزار هجومی خود، ‌در مقابل هجمه های فرهنگی آنها ایستادگی کنیم.

 

وی اظهار داشت: دشمن با ابزارهای مختلف وارد می شود اما بهترین ابزارها و مطالب را ما در دین اسلام، فرمایشات ائمه اطهار(ع) و کتاب قرآن داریم و دین اسلام مکتبی کامل و مترقی است چرا که تمام مطالب مطابق با میل و فطرت انسان در آن بیان شده است.
 

حجت الاسلام حسینی خراسانی یادآور شد: خدمت به مسجد بالاترین افتخار است، ‌مسجد خود موضوعیت و محوریت دارد چرا که در صدر اسلام مساجد سنگر بودند و امام راحل نیز فرمودند "مساجد سنگر است".


وی با اشاره به اینکه چهار هزار شاگرد امام صادق (ع) در مسجد تربیت شدند نه در حوزه علمیه و مدرسه افزود: در دولت نهم و دهم شعار مسجد محوری در جهت ارتقاء‌کانون های فرهنگی هنری و نیز ایجاد کانون های تخصصی و روستایی مورد توجه قرار داده شده است.


وی با تاکید بر اینکه باید در کانون های فرهنگی هنری به مطالعه و آگاه سازی جوانان نسبت به مکتب اسلام توجه ویژه شود، گفت: متاسفانه دشمنان نظام و اسلام از طریق ورود به بحث های اعتقادی، می خواهند جوانان ما را از دین اسلام دور سازند اما برای مقابله با این موضوع باید جوانان با مطالعه و پژوهش در مسایل اعتقادی شناخت و آگاهی خود را افزایش دهند که در صورت برخورد با این امور دچار تزلزل نشوند.
 

در این همایش با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امام جمعه ماهدشت و فردیس، روحانیون کانون های فرهنگی هنری مساجد و مدیران فرهنگی استان و کانون های فرهنگی از 10 کانون برتر استان و 45 کانون شایسته تقدیر با اهدای لوح تجلیل شد.


پایان پیام/
 

کد خبر 115708

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =