بهره برداری از استادیوم 15هزار نفری بیرجند تا سال آینده

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در صورت تامین اعتبار استادیوم 15هزار نفری بیرجند در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند، جعفر قدیری، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی شب گذشته ( 17اسفند) در پنجمین آیین تجلیل از مدال آوران و برترین های ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در سال جاری 14پروژه با اعتبار هفت میلیارد و 76 میلیون تومان افتتاح شده است.

 

وی افزود: در سال آینده نیز 14پروژه با اعتبار 15میلیارد و 565 میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید که سه استخر در شهرستان های فردوس، درمیان و قائن و همچنین استادیوم 15هزار نفری بیرجند از جمله این پروژه هاست.

 

قدیری گفت: در سال آینده 38 پروژه شامل تمام مصوبات دور سوم و چهارم سفر ریاست جمهوری به خراسان جنوبی با اعتبار 12میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه در پایان سال 91، سرانه فضای ورزشی استان به یک متر و20سانتی متر می رسد، افزود: جوانان استان تا پنج سال آینده دغدغه کمبود فضای ورزشی نخواهند داشت.

 

قدیری با بیان اینکه در سال جاری 32 مدال توسط ورزشکاران استان کسب شده است، افزود: این در حالی است که این تعداد در سال گذشته 85 مدال بوده است و از این نظر 63 درصد رشد منفی داشته ایم.

 

وی تصریح کرد: عدم برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در بسیاری از فدراسیون های ورزشی و ادغام دو وزارت خانه ورزش و جوانان،  باعث رشد منفی 63درصد کسب مدال شده است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، شناسنامه دار کردن تمامی ورزشکاران استان و پیگیری حقوق ثابت ماهیانه ورزشکاران ملی را از برنامه های سازمان ورزش و جوانان خراسان جنوبی درسال آینده عنوان کرد.

 

قدیری خاطرنشان کرد: درسال جاری 15هزار و306 نفر ساعت در قالب 30 کارگاه و میزگرد آموزش دیده اند.

 

پایان پیام/

کد خبر 115707

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =