گزارش خبری تصویری/مراسم گرامیداشت 18 اسفند در یزد برگزار شد

مراسم گرامیداشت 18 اسفند سالروز تاسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد با حضور چندصد نفر از ائمه جماعات، مدیران مسئول و نخبگان فرهنگی مساجد در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد.

خبرگزاری شبستان//یزد

در ابتدای این مراسم حاج حسن دانش از قاریان ممتاز کشوری آیاتی چند از کلام الله مجید را تلاوت کرد.

 

آیت الله میرزا حسن ابوترابی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، معاونان سازمان تبلیغات اسلامی و مشاور فرهنگی استاندار از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

 

 

بهرام عبدالحسینی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با ارائه گزارشی از عملکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: اکنون بیش از 420 کانون فرهنگی هنری مساجد،18 کانون تخصصی، 226 کتابخانه با 21 هزار عضو در استان یزد وجود دارد.

وی ادامه داد: اکنون طرح تلاوت نور در یک هزار و 850 مسجد استان اجرا و روزانه 150 بار قرآن ختم می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین ملانوری، مدیرکل کانون های تخصصی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد نیز نیز در این مراسم اظهارداشت: مسجد به عنوان سازمان غیردولتی تشکیل انقلاب اسلامی نقش مهمی در سازماندهی نیروها بر عهده داشت.

 

وی با اشاره به هشدارهای رهبری در سال 1370 مبنی بر تهاجم فرهنگی دشمن، افزود: اولین و موثرترین راهکار مدیران فرهنگی آن زمان برای مقابله با تهاجم دشمن تشکیل کانون های مساجد با هدف احیای کارکردهای واقعی مساجد بود.

 

وی تاکیدکرد: اکنون از 80 هزار مسجد کشور در13 هزار مسجد، کانون فرهنگی هنری مساجد تشکیل شده و بر اساس برنامه پنجم توسعه به 20 هزار کانون افزایش می یابد.

 

وی با بیان اینکه نزدک به سه چهارم کانون های مساجد در دوره جدید شکل گرفته اند، خاطرنشان کرد: توجه به کانون های مساجد روستائی و عشایری از اولویت های جدید ستاد عالی است.

 

گروه تواشیح شمیم وصال از کانون فرهنگی هنری ذکر نیز در این مراسم به همخوانی و اجرای برنامه پرداختند.

 

آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز در این مراسم با اشاره به نقش مساجد در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی، اظهارداشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد با همکاری امام جماعت برنامه ریزی داشته باشند.

 

وی با تاکید بر جذب اخلاقی خاطرنشان کرد: باید با برنامه ریزی و اخلاق نیکو جوانان رابه مساجد جذب کنیم.

 

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: باید مساجد برای جوانان و نوجوانان جاذبه داشته باشند وبین امام جماعت و کانون فرهنگی هنری هماهنگی برای جذب جوانان وجود داشته باشد.

 


 

پایان پیام/

کد خبر 115704

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =