برگزاری سیزدهمین جشنواره قرآنی کودک و نوجوان

مسئول دبیرخانه سیزدهمین جشنواره قرآنی کودک و نوجوان گفت: تمامی 20 هزار نفری که در مرحله مقدماتی این جشنواره شرکت کرده اند در سال 91 به عضویت باشگاه قرآنی کودک و نوجوان در می آیند.

لیلا اکبری پور، مسئول دبیرخانه سیزدهمین جشنواره قرآنی کودک و نوجوان با اعلام برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره به خبرنگار شبستان گفت: این آیین جمعه، 19 اسفند همراه با معرفی و تقدیر از 150 برگزیده مرحله نهایی در فرهنگسرای قرآن برگزار می شود.

وی با اعلام راهیابی 500 شرکت کننده دختر و 500 شرکت کننده پسر به مرحله نهایی اظهار کرد: پس از اتمام رقابت ها و با رای و نظر داوران از این تعداد 150 نفر به عنوان برگزیده از شش رشته و شش مقطع شناخته شدند که با اعطای کارت هدیه هایی از 500 هزار تا دو میلیون ریال به تناسب رشته، مقطع تحصیلی و رتبه کسب شده از آنها تقدیر می شود.

اکبری پور درباره رشته های این جشنواره تصریح کرد: حفظ، قرائت، ترتیل خوانی، اذان، نقاشی و خوشنویسی شش رشته ای بود که شرکت کنندگان در شش مقطع پیش دبستانی، اول تا سوم ابتدایی، چهارم و پنجم ابتدایی، راهنمایی، اول و دوم متوسطه و سوم و چهارم متوسطه برای کسب رتبه های برتر در آنها با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

مسئول کمیته تبلیغ و اطلاع رسانی سیزدهمین جشنواره قرآنی کودک و نوجوان با اعلام شرکت بین 20 تا 25 هزار نفری در مرحله مقدماتی این جشنواره بیان کرد: تمامی این افراد به نوعی به عضویت باشگاه قرآنی کودک و نوجوان که از سال 91 فعالیت خود را آغاز می کند، در می آیند.

وی درباره برنامه های در نظر گرفته شده برای آیین پایانی این جشنواره عنوان کرد: تلاوت نفر نخست رشته تلاوت در مطلع، خیر مقدم علی اکبر توپچی، رییس فرهنگساری قرآن و ارائه گزارش از روند برگزاری این جشنواره، پخش کلیپی از روند برگزاری مراحل مختلف آن و معرفی و تقدیر نفرات برگزیده از مهمترین بخش های این آیین به شمار می رود.

وی ادامه داد: مقرر است رییس فراکسیون قرآن و عترت (ع) مجلس، رییس سازمان دارالقرآن الکریم و نیز دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در بخش تجلیل از نفرات برتر حضور داشته باشند.

شایان ذکر است، آیین پایانی سیزدهمین جشنواره قرآنی کودک و نوجوان جمعه، 19 اسفند از ساعت 16 تا 18 در فرهنگسرای قرآن برگزار می شود.

پایان پیام/

 

کد خبر 115632

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =