قرآن در آخرین اولویت تخصیص بودجه/تلاش برای الزام اعتبارات

رییس فراکسیون قرآن مجلس از تلاش برای تصویب بودجه قرآنی سال 91 در قالب هزینه ای و الزامی خبر داد و گفت: اینکه تمامی جلسات ما با قرآن آغاز شود اما بودجه آن در آخرین فرصت ها تخصیص بیابد شایسته و جایز نیست.

 

لاله افتخاری، رییس فراکسیون قرآن و عترت (ع) مجلس شورای اسلامی با ابراز گلایه از تاخیر 11 ماهه در ابلاغ بودجه های قرآنی سال 90 به خبرنگار شبستان گفت: علی رغم این تاخیر امید است که بودجه متناسب با چشم انداز و اولویت های ترسیم شده در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تخصیص بیابد، چراکه بسیاری از دستگاه ها تنها برای آنکه مطالبات رهبر معظم انقلاب مسکوت نماند از دیگر اعتبارات برای قرآن هزینه کرده اند و تا کنون بودجه ای دریافت نکرده اند.

وی با بیان این مطلب که اعتبارات قرآنی در لایحه بودجه سال 91 مجددا به شیوه مجاز آمده است، اظهار کرد: این درصد از اعتبارات هزینه ای و عمرانی است. البته ما در فراکسیون قرآن و عترت (ع) تلاش می کنیم که این تمامی این بودجه به شیوه هزینه ای و الزامی مصوب شود.

افتخاری با اشاره به آغاز تمامی جلسات و برنامه ها با تلاوت قرآن به عنوان یک اصل در کشور تصریح کرد: جای تعجب دارد که علی رغم این اهتمام، بودجه های قرآنی در واپسین فرصت ها ابلاغ و عملیاتی شود. از این رو از دولت می خواهیم که در سال آینده اولویت را به تخصیص بودجه های قرآنی اختصاص دهد.

 

رییس فراکسیون قرآن و عترت (ع) مجلس شورای اسلامی درباره اعتبارات در نظر گرفته شده برای قرآن در بودجه سال 91 عنوان کرد: مبلغ همان نیم درصد اما به طور کامل است. متاسفانه امسال بودجه نیم درصدی درپی برخی اعمال سلایق و نظرها به طور کامل عملیاتی نشد و هنوز هم پرداخت نشده است. از این رو می کوشیم در سال آینده این اتفاق برای تخصیص رخ ندهد.

وی با بیان این مطلب که جبران یک عمر عقب ماندگی ما در عرصه قرآن به تلاش جهادی نیاز دارد، ابراز کرد: خوشبختانه هم اکنون در سراسر جهان ظرفیت مطلوبی برای انسجام بخشی تشکل ها و ارائه تجارب و برنامه ها وجود دارد که باید از آن برای مقابله با دشمن به ویژه در برابر هتک حرمتی که به ساحت مقدس قرآن شده است، استفاده کنیم.
افتخاری با اشاره به عضویت رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور خاطرنشان کرد: می توان با فرصت به وجود آمده به ویژه در جریان بیداری اسلامی با استفاده از ابزارهای تبلیغی ترویجی، علمی، هنری، فرهنگی و اجتماعی نهضتی فراگیر در جهان اسلام با تاکید بر آموزه های قرآن راه اندازی کرد.

 

درپی مصوبه مجلس شورای اسلامی مقرر شد تا دستگاه های دولتی حداکثر تا نیم درصد از اعتبارات خود را به فعالیت های قرآی اختصاص دهند که در براوردهای نخستین شامل رقمی بالغ بر یک هزار میلیارد تومان می شد اما پس از 11 ماه تاخیر در نهایت این بودجه هفته گذشته با رقم 218 میلیارد تومانی برایع ملیاتی شدن از سوی دولت ابلاغ شد که البته تاکنون هم میان دستگاه ها توزیع نشده است.

پایان پیام/
 

کد خبر 115608

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =