پرداخت بیش از دو میلیارد ریال تسهیلات به زندانیان نیازمند در کهگیلویه

دو میلیارد و 250 میلیون ریال در نشست مشترک مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) و مدیر زندان ‌های کهگیلویه و بویراحمد به زندانیان آبرومند در این استان تخصیص یافت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، حمیدرضا حیدری، مدیرکل زندان ‌های استان کهگیلویه و بویراحمد امروز در نشست کارگروه بررسی روند پرداخت تسهیلات به زندانیان آبرومند این استان در یاسوج گفت: کمیته امداد این استان همواره در مسیر حمایت از افراد نیازمند گام برداشته و در این راه اقدامات موثری را انجام داده است.

 

حیدری افزود: حفظ کرامت و آبروی انسان ها یکی از اصول و آموزه‌ های دین مبین اسلام است که این مهم را کمیته امداد به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده که در این رابطه اداره‌ کل زندان ‌ها نیز هر گونه همکاری را در این زمینه انجام می‌ دهد.

 

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست از تصویب مبلغ دو میلیارد و 250 میلیون ریال برای پرداخت به محکومین آبرومند در این استان خبر داد و بیان کرد: حمایت از زندانیان آبرومند که بدهکاری آنها عمدی نبوده کاری انسانی و الهی است که کمیته امداد در راستای حمایت از محرومان آن را در دستور کار خود قرار داده است.

 

عبدالمجید فرهادی افزود: 9 پرونده در این نشست بررسی شده و مقرر شد مبلغ 2 میلیارد و 250 میلیون ریال به آ‌نها پرداخت شود. در سال جاری مبلغ 298 میلیون و 870 هزار ریال به شش نفر از زندانیان آبرومند پرداخت و از زندان آزاد شدند.

 

این مسئول حمایتی در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تشکیل و حفظ بنیان خانواده از مؤکدات دین مبین اسلام بوده که حمایت از زندانیان مالی غیر عمد و نیازمند گامی مؤثر در این زمینه بوده و کمیته امداد این مهم را از برنامه ‌های مستمر خود در این استان قرار داده است.

 

وی عنوان کرد: آن‌ گونه که امام راحل فرمودند: حمایت از افراد محروم و نیازمند از رسالت‌ های اصلی و افتخارات نظام اسلامی بوده که کرامت و آبروی یک مؤمن در آن بسیار اهمیت دارد و این موضوع از موارد مورد تاکید کمیته امداد در کهگیلویه و بویراحمد است.

 

پایان پیام/
 

کد خبر 107880

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha