تلاش برای افزایش سهمیه عمره مفرده در سالهای آتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اعلام اولویتها و احتمال به طول انجامیدن اعزامها تا 10 سال آینده گفت: انشاالله بتوانیم سهمیه سالانه اعزامها را طی سالهای آینده افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به استقبال غیر قابل پیش بینی ثبت نام عمره مفرده، اعلام اولویتها و احتمال به طول انجامیدن اعزامها تا 10 سال آینده گفت: انشاالله بتوانیم سهمیه سالانه اعزامها را طی سالهای آینده افزایش دهیم تا زائران بیت الله الحرام بتوانند سریعتر به آرزویشان برسند.
سید محمد حسینی در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت تصریح کرد: با توجه به حجم ثبت نام صورت گرفته برای عمره مفرده چاره ای جز این نبود که تمامی افراد را در قرعه کشی شرکت داده و اولویت بندی کنیم چون اگر قرار بود بر اساس پیش بینی یعنی ثبت نام دو میلیون و چهار صد هزار نفر عمل شود می بایستی تعداد مازاد بر آن محروم می شدند که این قطعا اعتراض هایی را به همراه داشت لذا تصمیم بر آن شد تا تمام شش میلیون و ششصد هزار نفر ثبت نام شده در قرعه کشی و اولویت بندی شرکت داده شوند.
وی خاطر نشان کرد: با مشخص شدن اولویتها هر کس که تمایل به انصراف داشته باشد می تواند اصل سپرده را به همراه سود تعلق گرفته به آن از بانک عامل باز پس گیرد.
حسینی به تبلیغات منفی و فضا سازی برخی پایگاههای خبری مبنی بر اهداف اقتصادی دولت در این خصوص اشاره کرد و گفت: برخی سایتهای خبری طوری وانمود کردند که انگار قرار است مبلغ سپرده های مردم به جیب سازمان حج و زیارت یا وزارت ارشاد واریز شود و این در حالی است که سپرده ها به حساب خود افراد است و هر زمان که تمایل داشته باشند می توانند به بانک مراجعه کرده و آن را باز پس بگیرند لذا هیچ بحث اقتصادی برای دولت مطرح نبوده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ثبت نام جدید عمره اظهار کرد: تا زمانی که میزان و تکلیف سهمیه سالهای آتی مشخص نشده برنامه ای برای این کار نداریم.
وی یادآور شد: این وضعیت در زمان ثبت نام گذشته عمره مفرده هم اتفاق افتاد و در آن زمان که سهمیه اعزام سالیانه 300 هزار نفر بود حدود 3 میلیون نفر ثبت نام کردند که انتظار ده ساله برای اعزام ها مطرح بود اما به حول و قوه الهی با افزایش سهمیه ها این زمان کوتاهتر شد که امیدواریم سهمیه 800 هزار نفری در حال حاضر هم طی سالهای آینده بیشتر شود تا مردم زودتر به مقصود خود برسند.
 

پایان پیام/

 

کد خبر 107726

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha