سه برابر شدن مساحت منطقه مرکزی مسجد نبوی در آینده

منابع مسئول در مدینه منوره از سه برابر شدن مساحت منطقه مرکزی حرم شریف پیامبر اسلام(ص) و افزایش تعداد زائران به چهار میلیون طی یک برنامه مدون طولانی مدت خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، منابع مسئول در مدینه منوره از سه برابر شدن مساحت منطقه مرکزی حرم شریف پیامبر اسلام(ص) و افزایش تعداد زائران به چهار میلیون طی یک برنامه مدون طولانی مدت خبر دادند. قرار است مساحت و فضای منطقه مرکزی اطراف حرم شریف نبوی(ص) به سه برابر مساحت فعلی آن طی 30 سال آینده افزایش یابد.

این مطلب را محمد بن مدنی العلبی دبیرکل شورای توسعه مدینه منوره اعلام کرد. وی در خلال نشست به طرح فراگیر توسعه مدینه منوره اشاره کرد. وی در این نشست که به ریاست سلیمان بن محمد الجریس معاون امارت مدینه منوره برگزار شد، خاطر نشان کرد دورنما و افق برنامه ریزی فراگیر برای مدینه منوره به 30 سال می رسد که این طرح در سال 1462 هجری قمری تکمیل خواهد شد.

وی اعلام کرد: تعداد ساکنان دائمی مدینه منوره طی 30 سال آینده به دو میلیون و 62 هزار نفر و تعداد عمره گزاران و زائران حرم نبوی(ص) هم به چهار میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

العلی خاطر نشان کرد: 89 درصد حجاجی که به عربستان می آیند، قبل یا بعد از موسم حج(مدینه قبل، مدینه بعد) به مدینه منوره مشرف می شوند که عمق چالشها در خصوص همراهی نیازهای توسعه در تمام زمینه ها از جمله خدمات، اسکان و حمل و نقل آنها را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: طرح فراگیر توسعه مسجد شریف نبوی(ص) و صحن های آن از طریق ایجاد منطقه مرکزی وسیع که پیرامون آن یک کمربندی جدید به سمت جنوب، شرق و شمال و ایجاد کمربندی به سمت غرب اجرا خواهد شد.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روزنامه الوطن، وی افزود: طرح فراگیر توسعه حرم شریف نبوی(ص) همچنین شامل ایجاد سیستم حمل و نقل خواهد بود به طوری که طی 15 سال آینده، کمربندی جدید بازتعریفی از منطقه مرکزی ارائه خواهد کرد که این اقدام سیستمی برای بازنگری در حرکت خودروها و رفت و آمد اطراف حرم نبوی(ص) فراهم خواهد کرد.

 در این طرح کوتاه مدت، فراهم شدن سه ایستگاه انتظار خودروها در شرق، غرب و جنوب حرم شریف نبوی(ص)  توصیه شده است.

پایان پیام/

کد خبر 107601

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha