تحویل سال متفاوت مسئولان کهگیلویه و بویراحمد در شهر زلزله زده سی سخت

جمعی از مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد لحظه تحویل سال را در کنار زلزله زدگان شهر سی سخت گذراندند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و معاون وزیر کشور، نماینده مردم شهرستان های بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولان در لحظه تحویل سال با حضور در شهر سی سخت، در شادی مردم این شهر سهیم شدند.


«حسین کلانتری» مانند یک ماه گذشته که بیش از ۲۰ بار به این شهر آسیب دیده سفر کرده، امروز هم با حضور در جمع صمیمی مردم این شهر و نشستن بر سر سفره هفت سین در لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ ، در میان مردم سی سخت ماند تا نشان دهد روی حرفش مانده و آنها را در هیچ لحظه ای تنها نمی گذارد.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک سال نو به مردم مقاوم و صبور سی سخت، گفت: خدا رو شکر می کنیم که در این زلزله مهیب هیچ تلفات جانی نداشتیم و البته هر چند خسارات زیادی به منازل مسکونی و خانه های مردم وارد شد اما جای نگرانی نیست، زیرا دولت و مردم نوع دست ایران اسلامی کنار مردم سی سخت هستند و آنها را هیچ گاه تنها نخواهند گذاشت.


وی گفت: اگر چه زمین لرزه ۵.۶ ریشتری شامگاه ۲۹ بهمن ماه ۹۹ دنا را به لرزه درآورد اما دنا و مردمانش همواره استوار و مقاوم هستند و با اراده پولادین و همت بلند خود دوباره این شهر را مقاوم تر و زیباتر خواهند ساخت و اظهار امیدواری کرد که مسئولان در کنار این مردم با فرهنگ ایستاده اند و شهر را به خوبی می سازند.


کلانتری گریزی به اقدامات دولت در یک ماه گذشته هم زد و گفت: در کمترین زمان ممکن ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی شهر سی سخت مصوب و ابلاغ شد.
 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ واحد درخواست ارزیابی داشتند، بیش از چهار هزار واحد خسارت دیده و هزار و ۲۰۰ واحد باید تخریب کامل شود.

 

وی تاکید کرد: با توجه به دستور رئیس جمهور که این منازل تا پایان دولت باید ساخته شود و با اهتمام ویژه دولت و تمامی نهادها، بنیاد مسکن به عنوان محور کار ورود کرد.
 

کلانتری یادآور شد: آواربرداری ۳۰۰ واحد مسکونی تخریب شده پایان یافت و پروانه ساختمانی ۲۰۰ واحد برای آغاز نوسازی صادر شده است .
 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: پی کنی ۱۰۰ واحد و فونداسیون ۵۰ واحد نیز انجام شده که تلاش مجموعه دولت و تمامی نهادها بر این است که در موعد مقرر منازل تحویل مردم شود.

 

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.
 

براساس این گزارش، زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داد.

 

این زلزله تلفات جانی نداشت اما خسارت زیادی به خانه ها و زیرساخت های شهر سی سخت وارد کرد.

 

 
 
 
 
 
 
 
کد خبر 1039519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha