تداوم همسان سازی حقوق بازنشستگان و حمایت از کادر درمان/تاکید وزیر راه بر تلاش بیشتر برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

خدمات‌رسانی ۴ هزار پرسنل نیروگاه‌های حرارتی همزمان با آغاز سال نو، تداوم همسان سازی حقوق بازنشستگان و حمایت از کادر درمان، تاکید وزیر راه بر تلاش بیشتر برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، مهمترین اخبار اقتصادی امروز شنبه ۳۰ اسفند شبستان به شرح زیر است:

هدایای نوروز ۱۴۰۰ ایرانسل اعلام شد

اپراتور ایرانسل ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید به هموطنان عزیز، هدایای دیجیتال و نقدی شامل هدیۀ مکالمه و اینترنت رایگان، 14 گیگابایت اینترنت رایگان، 5 سکه طلا در اپلیکیشن ایرانسل من و 280 میلیون جایزه نقدی و بسته‌های اینترنت 14 گیگابایتی در اپلیکیشن پیشواز ایرانسل را برای تمام مشترکان خود، به مناسب این نوروز فرخنده، درنظر گرفته است.

هدیه مکالمه و اینترنت رایگان

تمام مشترکان ایرانسل می‌توانند از 30 اسفند 1399 تا 13 فررودین 1400، با شماره‌گیری #۵* هدیه نوروزی ایرانسل را دریافت کنند. این هدیه شامل بستۀ ترکیبی یک ساعت مکالمۀ رایگان ایرانسلی (درون شبکه) و ۱ گیگابایت اینترنت رایگان است و اعتبار آن از زمان فعال‌سازی، یک ساعت است.

14 گیگابایت اینترنت رایگان و 5 سکه طلا در اپلیکیشن ایرانسل من

ایرانسل، از ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۳ فروردین، هر روز ۱۴۰۰ نفر از مشترکانی که در بخش تکان شگفت‌انگیز اپلیکیشن ایرانسل، گوشی‌ موبایل‌شان را تکان دهند، به قید قرعه ۱۴ گیگابایت اینترنت، هدیه می‌دهد. این بسته‌ها تا پایان همان روزی که دریافت و فعال می‌شوند اعتبار دارند و هر مشترک تنها یک‌بار آن‌را دریافت خواهد کرد.

 

خدمات‌رسانی ۴ هزار پرسنل نیروگاه‌های حرارتی همزمان با آغاز سال نو

«محسن طرزطلب» با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین می‌شود، افزود: با توجه به اهمیت فعالیت بی‌وقفه این واحدها، طی دو هفته ابتدایی فروردین‌، بیش از هشت هزار پرسنل نیروگاه‌های حرارتی خصوصی و دولتی به صورت ۲۴ ساعته در بخش‌های مختلف بهره‌برداری، تعمیرات و پشتیبانی در حال فعالیت هستند تا در ایام نوروز و ایام کرونا، خللی در تولید برق مورد نیاز نقاط مختلف کشور به ویژه مراکز درمانی ایجاد نشود.


وی حفظ آمادگی تولید نیروگاه‌های حرارتی را از عوامل مهم تامین برق پایدار دوره پیک مصرف دانست و افزود: هر ساله، بعد از پایان دوره اوج بار تعمیرات واحدهای نیروگاهی از مهرماه تا اردیبهشت‌ سال بعد طبق زمان‌بندی معین انجام می‌شود.


طرزطلب با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰ هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی برای پیک تابستان امسال درنظر گرفته شده است، افزود: تاکنون ۵۷ هزار مگاوات از برنامه پیش‌بینی شده در این بخش آغاز شده است و در ایام تعطیلات نوروز نیز ۶ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی دیگر آغاز خواهد شد تا این اقدامات در مدت زمان تعیین شده به پایان برسد و نیروگاه‌ها برای تولید حداکثری برق در تابستان امسال آماده شوند.

 

تداوم همسان سازی حقوق بازنشستگان و حمایت از کادر درمان

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور ضمن تبریک و تهنیت ایام نوروز و آرزوی سالی توام با سلامتی و سعادتمندی برای تمامی هموطنان؛ گفت: سال ۱۳۹۹ با وجود آثار ناشی از کرونا و تحریم اقتصادی، سالی پر از مصائب و سختی فراوان برای مردم بود.

وی با بیان اینکه ارزش خدمات مسئولین کشور به میزان اثربخشی آن‌ها و کاهش آلام مردم است؛ از پشتیبانی مالی از وزارت بهداشت و صدور مجوز ۵۳ هزار نفر برای استخدام جهت تقویت کادر بهداشت و درمان و ترمیم حقوق این عزیزان، متناسب سازی حقوق بازنشستگان و تادیه مطالبات ایثارگران به منظور جبران کاهش قدرت خرید مردم؛ سخن گفت.

نوبخت با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در چند ماهه اول سال ۱۴۰۰ نیز همچنان خدمتگزار مردم خواهد بود، تصریح کرد: می‌کوشیم تا قطار حمایت‌های معیشتی از مردم در ریل خود قرار گیرد تا دولت سیزدهم نیز با توجه به مبانی قانونی این راه را ادامه دهد.

 

تاکید وزیر راه بر تلاش بیشتر برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

«محمد اسلامی» ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز باستانی به مردم ایران، گفت: سالی که گذشت، سالی پر از زحمت و در عین حال پرتلاش برای همه هموطنان عزیز بود.

وزیر راه ادامه داد:‌ خدا را شاکر هستیم که در شرایط تجربه بحران و فشار حداکثری تحریم، توانستیم در کنار شرایط بحرانی که ویروس کرونا برای ملت ایران و جهان به وجود آورده بود، سالی پرنتیجه و اثربخش را تجربه کنیم.

اسلامی یادآور شد: به لطف خدا،   ایران مانند بسیاری از کشورها دچار بحران اقتصادی و رکود نشد و با همه زحماتی که شرایط اقتصادی برای مردم ایجاد کرد، نه تنها تولید و پیشرفت در کشور متوقف نشد که بالاترین توسعه و دستاوردها در زیرساخت‌ها را در سالی که گذشت تجربه کردیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری سال "جهش تولید" نامگذاری شد، توفیق داشتیم که با شتاب بالا و اقدامات گسترده‌تر در همه حوزه‌های مسئولیتی وزارت راه و شهرسازی، شاهد به ثمر نشستن پروژه‌های بزرگی باشیم و در این زمینه پیشرفت‌های حاصل شده در برخی پروژه‌ها یک رکورد بود،  از جمله آن می توان به پروژه آزادراه غدیر اشاره داشت.  

به گفته اسلامی،  بدون شک این فرآیند پایه گذاری شده و رویکرد پرقدرت در سال ۱۴۰۰ که بازهم رهبر انقلاب اسلامی بر روی ادامه «جهش تولید» برای شکوفایی اقتصادی تاکید فرمودند، برای پشتیبانی از تولید و رفع موانع به شکل گسترده تر کار را برای تحقق "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" ادامه خواهیم داد.

 

مسیر بورس برای تحقق شعار سال مشخص شد

محمد علی دهقان دهنوی  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به ظرفیت های بازار سرمایه، از برنامه های در دست اقدام این سازمان به منظور تحقق شعار سال سخن گفت.

دهنوی بیان کرد: شعار سال ۱۴۰۰ با درایت و نکته سنجی مقام معظم رهبری با سه محور تولید، پشتیبانی و مانع زدایی طراحی و اعلام شده و سازمان بورس و اوراق بهادار در هر سه حوزه خود را از مخاطبان جدی این رهنمود داهیانه می داند. دو کلیدواژه "تولید" و "سرمایه" در کنار هم رکن رکین توسعه ملی را شکل می دهند و هر گونه تسهیل گری در امر تولید به حرکت شتابان کشور به سمت اهداف راهبردی منتهی خواهد شد.

او گفت: بازارسرمایه با پتانسیل ذاتی خود در حوزه مبادلات مالی، ساماندهی بازارهای موازی و ایجاد تعادل در نظام اقتصادی، ماموریت حمایت از تولید را دنبال می کند و با هدایت منطقی نقدینگی به بنگاه های مولد با وجود تمامی محدودیت های داخلی و تحریم های بین المللی از توقف چرخ های تولید پیشگیری می کند.

رئیس سازمان بورس تاکید کرد: تولید بدون اهرم های مطمئن "پشتیبانی ها" معمولا به کندی صورت می گیرد و بازار سرمایه با تزریق مداوم نقدینگی و طراحی نهادهای پشتیبان نظیر شرکت های تامین سرمایه و برنامه ریزی برای جلوگیری از هدر رفت منابع در بخش های غیرمولد، می کوشد تا بستری آرام و مطمئن برای فعالان عرصه تولید، فراهم کند.

وی افزود: پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در کنار تقویت بازار سنتی از جمله تکالیفی است که شعار سال بر آن دلالت دارد و هر گونه حرکتی که مسیر تولیدگر و مصرف کننده را کوتاه تر کند در گرو پشتیبانی قدرتمند دستگاه های مرتبط است که در سال جاری باید همپوشانی بیشتری داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر 1039513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha