پاکسازی رودخانه‌های گیلان از  ادوات صید توسط یگان حفاظت محیط زیست

اکبری‌پور از عملیات ضربتی پاکسازی ادوات صید در رودخانه‌های گیلان توسط یگان حفاظت محیط زیست خبر داد و گفت: تاکنون صدها رشته تور و انواع لاکش توسط نیروهای یگان کشف و ۱۵ متخلف نیز به مراجعه قضایی معرفی شدند.

«ساسان اکبری‌پور» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، عملیات ضربتی پاکسازی ادوات صید در رودخانه‌های گیلان توسط یگان حفاظت محیط زیست استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در همین راستا تاکنون صدها رشته تور و انواع لاکش توسط نیروهای یگان کشف و ضبط و 15 نفر متخلف نیز به مراجعه قضایی معرفی شدند.

 

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان گیلان عنوان کرد: در راستای اجرای دستور مدیرکل محیط زیست استان، ماموریت‌های اجرای مشترک با توجه به شروع فصل مهاجرت ماهیان رودکوچ به سمت رودخانه‌های گیلان و به‌ویژه رودخانه سفیدرود و حوزه پارک ملی در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

 

اکبری‌پور با تاکید بر اینکه اجرای ماموریت گشت مشترک یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در سطح مناطق تحت مدیریت از امروز جمعه از ساعت 4 صبح انجام شده است تصریح کرد: یگان حفاظت محیط زیست  گیلان و محیط‌بانان سخت‌کوش استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف سریعا برخوردهای لازم را انجام می‌دهد.

 

وی همچنین با بیان اینکه اقتدار و پشتکار شعار محیط‌بانان گیلانی در راستای حفاظت از مناطق تحت مدیریت است ابراز داشت: علاوه بر موارد یاد شده، نیروی یگان حفاظت محیط زیست گیلان در راستای انجام پایش‌های خود موفق به کشف تعدادی سلاح قاچاق نیز از نوع تک لول و دو لول و انواع پنج تیر گوشه‌ای شده‌ است.

 

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان گیلان صیانت از داشته‌های طبیعی و موهبت‌های خدادادی را به همت محیط‌بانان هوشیار و با مشارکت آحاد مردم و جوامع محلی مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: پناهگاه حیات‌وحش امیرکلایه، تالاب بین‌المللی انزلی و پارک ملی بوجاق کیاشهر را از جمله مناطقی در گیلان است که میزبان پرندگان مهاجر هستند

کد خبر 1034226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha