احسان و نیکوکاری؛ ضرب آهنگ مهربانی

احسان و نیکوکاری از جمله نیت و اقدامات خیرخواهانه، انسان دوستانه و برگرفته از مهر و محبت است که افتخاری برای فرهیختگان جامعه می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، احسان و نیکوکاری برگرفته از فرهنگی غنی ایرانی و اسلامی و وابسته به سخاوت و عظمت نگاه انسان هایی است که قلب های آن ها از محبت و دوستی سرشار شده و معامله ای با حقیقت های زندگی بشری رخ داده تا اینکه با نشاندن لبخند بر لب های افراد نیازمند، شادی را به آن ها هدیه کنند.

 

احسان و نیکوکاری فراتر از زمان، مکان و جشن است بلکه نهفته در نگرش انسانی و در مقاطع مختلف زمانی صورت می گیرد، پس باید نیازها را شناخت و برای رفع آن اقدام کرد.

 

حفظ کرامت انسانی و توانمندسازی نیازمند مسئله مهمی است که باید مورد توجه و دقت باشد تا اینکه این خدمت صادقانه منجر به مهر، عشق و موفقیت بشود و زورگار به خوشی بگذرد.

 

جشن های نیکوکاری فرصتی برای ترویج این دسته از فرهنگ های ناب اعتقادی و انسانی هستند که بنا به شرایط مثل در آستانه سال نو و آستانه بازگشایی مدارس انجام می شود ولی فرصت برای حمایت از نیازمندان و کمک به رفع نیاز و چالش مادی آنان فراهم خواهد بود.

 

روزهای پایانی سال با مناسبت های زیادی روبروست که هر کدام اندیشه های نابی پشتوانه آن ها بود و برای پیشرفت انسان بسیاری ارزشمند و قابل تقدیر است که روز احسان و نیکوکاری از جمله این مناسبت ها است که با محوریت کمیته امداد و نهادهای خیریه ای انجام می شود.

مساجد نیز در محوریت این اتفاق قرار دارند و نقش و کارکرد خود را برای تحقق این مهم به ثمر می رسانند، پس باید از این ظرفیت ارزشمند نیز استفاده شود.

 

*نیازمندان را در شادی خود همراه کنیم

 

رئیس ستاد زکات استان اصفهان گفت: نیازهای افراد و اقشار آسیب پذیر را در نظر بگیریم و با انفاق نسبت به رفع این چالش اجتماعی کمک شود.

 

حجت الاسلام «غلامحسین رنجبر» ادامه داد: بخشش و کمک به افراد نیازمند موجب خیر و برکت در مال می شود و کسانی که به این موضوع مهم اهتمام دارند آنگاه از نتایج آن در خیر و برکت دنیا و آخرت می بینند.

 

وی اضافه کرد: همبستگی مردم در رفع نیازهای جامعه یک اتفاق مبارک و مایه برکت خواهد شد و این روزها به دلیل شرایط سخت کرونایی اما خیرین در امر انفاق و گذشت همکاری داشته اند و پرداخت زکات نیز اتفاق افتاده است.

 

*جشنواره نیکوکاری از 13 اسفندماه

 

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان خاطرنشان کرد: جشنواره احسان و نیکوکاری با شعار«عیدی برای همه« با برپایی ایستگاه های شهری و روش‌های الکترونیکی جمع آوری کمک‌های مردمی انجام می شود.

 

«کریم زارع» کد *۸۸۷۷*۰۳۱# و شماره کارت ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۰۰۰۲۵۰۹ را برای پرداخت های غیرحضوری معرفی کرد.

وی با بیان اینکه روز ۱۳ اسفندماه با نواختن نمادین زنگ نیکوکاری در یکی از مدارس از طریق شبکه شاد انجام می شود، یادآورشد:  ۱۴ اسفندماه پایگاه مرکزی در میدان آزادی و به صورت عمومی در مساجد ایجاد می شود و  روز جمعه نیز در محل های نماز جمعه این برنامه انجام می شود.

 

*نمایش همدلی مردمی در رسانه ها

 

رسانه ها که بر فرهنگ مردمی اثر می گذارند و این روزها و حتی گذشته نیز همبستگی و همدلی عمومی را برای رفع چالش های اجتماعی را به نمایش گذاشته اند تا در فرهنگ سازی و ترغیب افراد و ایجاد دغدغه مندی عمومی نقش آفرینی کنند.

 

فعالیت های رسانه ای براثرپذیری نمایش فعالیت های این حوزه تلاش کرده و نتایج آن در پیشرفت کار می بیننیم که این روزها هم این کار انجام خواهد شد.

 

 

کد خبر 1033762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha