بازدید وزیران فرهنگ جمهوری اسلامی و اندونزی از هفته فرهنگی ایران

وزرای فرهنگ ایران و اندوزی لحظاتی پیش از بخش های مختلف هفته فرهنگی هنری جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا دیدن کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، "سید محمد حسینی و "محمد نوح" با حضور در بخش ها و غرفه های مختلف هفته فرهنگی جمهوری اسلامی از بخش های مختلف این رویداد فرهنگی و هنری بازدید و با توضیحات ارایه شده از سوی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه در جریان امور قرار گرفتند.

 

محمد نوح , وزیر فرهنگ و آموزش کشور اندونزی در این بازدید که علاوه بر حسینی وزیر ارشاد شماری از مسئولان دو کشور وی را همراهی می کردند هنر ایرانیان را ستود و ظرفیت و توانایی فرهنگی و هنری ایرانیان را چشمگیر دانست.

این مقام مسئول همچنین در ادامه این بازدید خواستار انتقال تجارب ارزشمند و حرفه ای هنرمندان ایرانی به هنرمندان اندونزی شد .

 

برپایی نمایشگاه عظیمی ازهنرهای تجسمی و صنایع دستی شامل شیشه گری ، منبت کاری،نگارگری ،عکس و پوستر،فرش و گلیم،اجرای موسیقی زنده سنتی ،برپایی نمایشگاه کتاب، نمایشگاه رسانه های دیجیتال و.... از جمله بخش های مختلف این نمایشگاه را تشکیل می دهد.

 

بنابر گزارش روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،"سید محمد حسینی " روز چهارشنبه برای افتتاح نمایشگاه و هفته فرهنگی ایران در اندونزی به این کشور سفر کرده است.

 

دیدار با مقامات اندونزی، حضور در چند همایش فرهنگی و هنری ، بازدید از اماکن فرهنگی هنری و تاریخی از جمله برنامه های سفر حسینی به جاکارتا است.
 

 

پایان پیام/

کد خبر 115850

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =