برگزاری جشن ملی  نیکوکاری در۴۵۰ ایستگاه ثابت و سیار استان گیلان

مدیر کل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه جشن ملی احسان و نیکوکاری در۴۵۰ ایستگاه ثابت و سیار استان در حال برگزاری است، گفت: این جشن ملی با هدف کمک به نیازمندان در آستانه سال جدید برگزار می شود.

حسین علی محمدی، مدیر کل کمیته امداد استان گیلان در حاشیه برگزاری جشن نیکوکاری که امروز 18 اسفند، همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است، به خبرنگار شبستان، گفت: پایگاه های ثابت، سیار، مساجد فعال، پایگاه های مقاومت بسیج و مدارس آماده جذب هدایای نقدی و غیر نقدی نیکوکاران است.

 

وی از جمع آوری کمک های انسان دوستانه مردم استان در 450 ایستگاه ثابت و سیار خبر داد و افزود: این جشن ملی با هدف کمک به نیازمندان در آستانه سال جدید با شعار سیره نبوی، احسان علوی و جهاد اقتصادی با مشارکت سازمان های صدا و سیما، آموزش و پرورش، پایگاه های مقاومت بسیج استان و کمیته امداد برگزار می شود.

علی محمدی اذعان کرد: 370 ایستگاه ثابت و 80 ایستگاه سیار با مشارکت هزار و یکصد نفر از امدادگران در جشن نیکوکاری کمک های انسان دوستانه را جمع آوری می کنند.

وی همچنین از توزیع 250 هزار پاکت مخصوص جمع آوری هدایا در مدارس استان خبر داد و بیان کرد: توزیع این پاکت ها از(4 اسفند) در مدارس آغاز و 17 اسفند نیز همزمان با برگزاری مراسم زنگ جشن نیکوکاری در مدارس استان، هدایای نقدی و جنسی دانش آموزان جمع آوری شد.

علی محمدی با بیان اینکه مردم ولایتمدار گیلان با شور و شعف غیر قابل وصفی 22 سال است که در جشن معنوی احسان و نیکوکاری شرکت می کنند، افزود: این جشن هر ساله با شعار"بیایید شادی‌هایمان را قسمت کنیم" در سراسر کشور به نفع نیازمندان و قشرهای آسیب دیده، برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری پیش از این در یکروز برگزار می شد اما طی سال های اخیر با استقبال پر شور مردم به سه روز افزایش یافته است، ادامه داد: به همین مناسبت 13 تا 19 اسفند را هفته نیکوکاری و احسان نامگذاری کرده‌اند.

 

علی محمدی در ادامه از برپایی ایستگاه های جمع آوری کمک های مردمی در میعادگاه های نمازجمعه سراسر استان خبر داد و گفت: شماره حساب جام بانک ملت 6697918967 نیز جهت واریز کمک های نقدی آماده دریافت هدایای انساندوستانه خیرین گیلانی است.

پیشینه:
مردم ولایتمدار گیلان، سال گذشته بیش از 4 میلیارد ریال و دانش آموزان مدارس نیز بیش از یک میلیارد ریال از کمک های انساندوستانه خود را به نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد اهدا کردند.

پایان پیام/

 

کد خبر 115788

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =